Ήττα με ανατροπή για την Κ17

Αν και παίξαμε καλύτερα, ελέγχαμε το παιχνίδι στο μεγαλύτερο μέρος του, τα Σούρμενα έκαναν την ανατροπή και πήραν την νίκη με 2 πανομοιότυπα γκολ για την διοργάνωση του Respect Cup.

Απειλήσαμε πρώτοι στο παιχνίδι με τον Σεριστατίδη να δοκιμάζει το πόδι του από μακριά με την μπάλα να περνάει αουτ.

Λίγα λεπτά αργότερα βρήκαμε το γκολ με υπέροχη συνεργασία των παικτών μας. Συγκεκριμένα ο Χεκαλι με ωραία κάθετη πάσα βρήκε τον Τζίτζα, αυτός έκανε μία επέλαση από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και σε κενή εστία πλάσαρε για το 1-0.

Τα Σούρμενα είχαν ευκαιρίες να ισοφαρίσουν όμως τα σουτ που επιχειρούσαν είτε πέρναγαν αουτ, είτε τα έδιωχνε ο τερματοφύλακας μας.

Στο τέλος του ημιχρόνου είχαμε τεράστια ευκαιρία να διπλασιάσουμε τα τέρματα μας με τον Φώσκολο, ο οποίος έκανε ένα δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής όμως με την βοήθεια του δοκαριού ο αντίπαλος κίπερ απέκρουσε.

Στο δεύτερο ημίχρονο τα Σούρμενα έκαναν αρκετές επιθέσεις με την άμυνα μας να τις αντιμετωπίζει επιτυχώς.

Παρόλα αυτά, μία ολιγωρία έφερε την ισοφάριση. Μετά από συρτή σέντρα από τα αριστερά ο αντίπαλος επιθετικός βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και πλάσαρε για το 1-1.

Μερικά λεπτά αργότερα ξανά με ίδια φάση, από τα δεξιά αυτή την φορά, τα Σούρμενα έφεραν το ματς τούμπα, 2-1.

Είχαμε τη τελευταία φάση του αγώνα με τον Τζίτζα να βγαίνει τετ-α-τετ όμως ο αντίπαλος κίπερ κατάφερε και έδιωξε σε κόρνερ.

Μπράβο σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια και στο προπονητικό team!!